pl

LOGOWANIE

Login: 
Hasło: 
  

Konfigurator stołu do cięcia rolet RollMaster

Konfigurator stołu do rolet RollMaster pomoże Państwu w zestawieniu optymalnego stanowiska pracy do cięcia materiału na rolety.

Pierwszym krokiem jest wybór szerokości stołu. Szerokość cięcia jest o 10 cm mniejsza od szerokości stołu.

Drugim krokiem jest wybór wersji odkrawacza. W wersji Standard odkrawacz jest przesuwany ręcznie, w wersji Super - automatycznie. Zalety odkrawacza automatycznego to przede wszystkim szybkość obsługi. Nie potrzeba przechodzić wzdłuż stołu pchając odkrawacz, a później wracać z nim do początkowej pozycji, odbywa się to samoczynnie i dużo szybciej niż przy obsłudze ręcznej.

Kolejny krok to wybór typu listwy dociskowej. W podstawowej wersji jest ona obsługiwana ręcznie za pomocą dźwigni. Obsługa jest szybka i prosta, warto jednak zastanowić się nad listwą obsługiwaną pneumatycznie, ponieważ w tej wersji istnieje możliwość chwilowego podniesienia listwy za pomocą dodatkowego przycisku pedałowego. Jest to bardzo pomocne, gdy po rozwinięciu materiału stwierdzimy, że nie jest on ułożony pod kątem prostym. Listwa podnoszona pneumatycznie pozwala na wyższe podnoszenie listwy i jest szczególnie zalecana przy produkcji rolet typu dzień-noc. Listwa podnoszona elektromagnetycznie unosi się nieco niżej niż pneumatyczna i jest dostępna tylko dla stołu RollMaster 250.

Do listwy prowadzącej materiał może być zamontowany suwak z listwą o kącie 90 stopni lub suwak z laserem służący do odmierzania długości cięcia rolety. Suwak posiada możliwość blokady i szybkiej zmiany położenia przy pomocy jednego ruchu ręką.

Kolejną opcją do rozważenia jest podświetlany fragment blatu. To rozwiązanie pomaga wykryć błędy w tkaninie bez konieczności instalowania silnego światła górnego. Podświetlenie dobrze "wyłapuje" wszystkie skazy i umożliwia odcięcie wadliwego odcinka, a tym samym oszczędza resztę dobrego materiału.

Odwijak tkanin może być umieszczony na równi z blatem lub pod blatem, dzięki czemu zaoszczędzamy nieco miejsca. Istnieje też możliwość zastosowania uniwersalnego odwijaka, którego pozycję możemy łatwo zmieniać.

Regulacja obrotów odkrawacza jest pomocna przy materiałach, które źle się zachowują podczas cięcia przy wysokich obrotach. Dotyczy to głównie syntetycznych tkanin, które sklejają się przy dużej prędkości obrotowej ostrza.

Nawijarka rolet na rurę nawojową to proste rozwiązanie polegające na zablokowaniu rury nawojowej z obu stron. Przyspiesza to nawinięcie rolety oraz pomaga utrzymać nawijany materiał w linii prostej. Nawijarka może być obsługiwana ręcznie z pomocą bezprzewodowej wkrętarki (w komplecie) bądź automatycznie za pomocą pedału nożnego.

Winda kontrolna do rolet służy do sprawdzenia poprawności nawinięcia rolety na rurę nawojową. Mechanizm łańcuszkowy (w wersji elektrycznej silnik) pozwala na rozwijanie i zwijanie rolety. Rozstaw chwytaków na rurę jest regulowany, szerokość okna testowego może być dowolna, ograniczona długością blatu.

 Szerokość stołu (cięcia) *
1. Wersja stołu *
2. Listwa dociskowa *
3. Listwa przymiaru
4. Podświetlenie blatu
5. Odwijak materiału
6. Regulacja obrotów odkrawacza
7. Nawijarka rolet
8. Winda kontrolna
9. Dłuższy blat roboczy
10. Półki dolne

Suma netto: 0,00
Suma brutto (23% VAT): 0,00
 


© SAMEX 2018
design by MU Studio
engine by www.mdes.pl